Kredyty Hipoteczne Poznań

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czym jest kredyt hipoteczny ?

Kredyt hipoteczny to kredyt, który zaciągasz w banku lub u kredytodawcy, aby coś kupić lub zbudować. Spłacasz pożyczkę, płacąc odsetki, co oznacza, że co miesiąc oddajesz pożyczkodawcy pieniądze w zamian za możliwość korzystania z rzeczy, którą kupiłeś za te pieniądze. Kredyt hipoteczny może być wykorzystany na zakup domu lub innego rodzaju nieruchomości, np. budynku mieszkalnego lub samochodu. Kredyt hipoteczny może być wykorzystany na zakup ziemi i zbudowanie na niej czegoś, np. domu lub sklepu. Kredyt hipoteczny może być również wykorzystany do zakupu nieruchomości inwestycyjnych, takich jak nieruchomości do wynajęcia, domy wakacyjne lub nieruchomości komercyjne, takie jak budynki biurowe i magazyny.

Jakie są korzyści z kredytu hipotecznego ?

Najważniejsza korzyści to fakt, że kredyt hipoteczny pozwala na zakup domu lub innego rodzaju nieruchomości przy minimalnym zaangażowany własnych środków (wkład własny). Dzięki temu można pozwolić sobie na zakup nieruchomości i zapłacić za naprawy oraz inne wydatki związane z jej zakupem (np. remont lub umeblowanie domu, co również nie jest tanie)

Jakie są zagrożenia przy kredycie hipotecznym ?

Być może będziesz musiał wskazać inną nieruchomość, na której bank będzie mógł ustanowić hipotekę, jeśli pożyczkę zaciągniesz na zakup ziemi pod budowę.

Jakie są rodzaje kredytów hipotecznych ?

Kredyt hipoteczny mieszkaniowy, POżyczka hipoteczna, kredyt hipoteczny konsolidacyjny, kredyt hipoteczny refinansowy.

Jakie są kroki do uzyskania kredytu hipotecznego ?

1. sprawdzenie zdolności kredytowej. 2. wybór nieruchomości. 3. Ponowne wystąpienie o kredyt. 4. Rozpatrywanie i selekcja ofert kredytów hipotecznych. 5. Kompletowanie dokumentów. 6. Podpisywanie umów przedwstępnych. 7. Złożenie w banku prawidłowo wypełnionych wniosków i dokumentów. 8. Zgromadzenie wszystkich wymaganych dokumentów 9. Wydanie decyzji kredytowej. 10. Wydanie projektu umowy kredytowej. 11. Zapoznanie się z umowami o kredyt hipoteczny. 12. Uruchomienie kredytu.

Kto może ubiegać się o kredyt hipoteczny ?

Każda osoba posiadająca zdolność kredytową.

Wkład własny przy kredycie hipotecznym ?

Wkład własny jest obowiązkowy i wynosi, w zależności od banku, od 10% - 30% wartości nieruchomości.

Wyślij zapytanie
o kredyt hipoteczny dla siebie już dziś